Amatérski fotografi opäť ukážu svoje umenie v 9. ročníku súťaže Horná Nitra mojimi očami

Na hornú Nitru sa vracia obľúbená fotografická súťaž Horná Nitra mojimi očami. Amatérski fotografi sa môžu do nej zapojiť do 31. mája 2022.

HNMO_2022_
Súťaž už tradične organizuje Dom Matice slovenskej v Prievidzi spolu s Miestnym odborom MS v Prievidzi. V 9. ročníku sa súťaží v troch kategóriáchzvyky a tradície, historické pamiatky a ľudová architektúra a treťou kategóriou je príroda. „Náš hornonitriansky región má mnohé nádherné zákutia a perspektívy, ktoré nám môžu poodkryť práve fotografi zo svojho uhla pohľadu. Verím, že sa kvalita súťažných fotografií oproti poslednému ročníku zvýši, čo napokon vyhodnotí odborná porota zložená z profesionálov,“ uviedol riaditeľ Domu Matice slovenskej v Prievidzi.

Súťaž Horná Nitra mojimi očami finančne podporil Trenčiansky samosprávny kraj, Matica slovenská, mesto Partizánskemesto Handlová. Podporil ju aj primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Do každej kategórie môžu záujemcovia prihlásiť najviac tri fotografie, teda spolu môžu poslať deväť výtvorov. Tie musia spĺňať tematické zameranie, mať dostatočnú kvalitu a nesmú presiahnuť hranice regiónu. Víťaznou cenou je pobyt v krásnom prostredí na Salaši Kľak. Ocenené budú aj ďalšie skvelé fotografie.

Výsledky súťaže budú vyhlásené na slávnostnom vyhodnotení spojenom s vernisážou výstavy najlepších fotografií, ktoré sa uskutoční v priestoroch nového obchodného centra PROCentrum v Prievidzi. 

Štatút súťaže nájdete TU.

HNMO_2022_sutazne_podmienky

erb_tsk_hnmo_2021

Share Button